Uchodzcy poruszaja sie autami na polskich tablicach rejestracyjnych

Jak wynika z danych Straży Granicznej, w 2014 roku do Polski przedostało się i zostało zatrzymanych 108 Syryjczyków. W tym roku już 140, z czego aż 95 osób w sierpniu i wrześniu, kiedy znacznie nasilił się kryzys migracyjny, a do Europy zaczęła przybywać lawinowa liczba cudzoziemców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Funkcjonariusze w 2014 r. zatrzymali w sumie 4 344 cudzoziemców. Do końca września tego roku już 5281 osób obcego pochodzenia, którzy nielegalnie przedostali się do Polski lub próbowali dostać się do innych krajów bez wymaganych dokumentów.

– Dwie największe grupy, które zatrzymaliśmy, przedostały się do Polski przez granicę ze Słowacją – mówi Joanna Rokicka.

I podaje przykład 30-osobowej grupy głównie Syryjczyków, których próbowano przewieźć przez granicę zamkniętych w busie. – Ci ludzie płacą ogromne sumy, by wydostać się ze swojego kraju i dotrzeć do Europy. Gdy funkcjonariusze zatrzymali amochód, nawet nie wiedzieli, gdzie się dokładnie znajdują – mówi rzecznik SG.

W sierpniu w rejonie Jeleniej Góry SG ujęła 23 obywateli Syrii, pięciu z Afganistanu i trzech z Jemenu. Nie wszyscy posiadali dokumenty tożsamości. W połowie września funkcjonariusze SG na stacji benzynowej w Chyżnem zatrzymali dziewięciu uchodźców z Syrii i Iraku. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Poruszali się samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych.

W pierwszej połowie tego roku wniosek o status uchodźcy złożyło 55 osób tej narodowości. Spora część traktuje nasz kraj jako przejazdowy i próbuje dostać się nielegalnie do Niemiec – mówi Rokicka.

pap_straz_graniczna_625

Zrodlo: http://www.wp.pl

Annonser
Det här inlägget postades i Allmänt, Islam, Världen och har märkts med etiketterna . Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s